Uppge bokningskod: V75 Solänget

Solängets Travsällskap • 0660-37 65 05
Nästa tävlingsdag: måndag 1 september • kl. 18:20
Program
Startlistor

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Städdag lördag 6/9 kl. 10.00

Lördag 6/9  kl.10.00 är ni välkommna till Solänget för att hjälpa till och frächa upp vår anläggning inför V75. Det blir att ta bort ogräs och snygga upp på stallbacken, i vinnarcirkel och entre. Det behövs också hjälp med att köra trimmer och röjsåg. ta gärnas med er krattor, ogräsrakor, trimmer/röjsåg eller andra redskap om ni har, annars räcker det långt med ett glatt humör. Vi avslutar dagen med att stoppa i oss något grillat.

Hjärtlig välkommna

Solängets Travsällskap. 

MOD_MH_FADECFC_READON

Stallista måndag 2014-09-01

STALLISTA SOLÄNGET 2014-09-01                      
TRÄNARE   STALL BOX TRÄNARE   STALL BOX TRÄNARE   STALL BOX TRÄNARE   STALL BOX
Garderot Barbro 2 3 Persson Jan-Olov 13 1 Extra Box 14B 5 Karlsson Björn AI 1
Fritz Lena 2 4 Persson Jan-Olov 13 2 Extra Box 14B 6 Karlsson Björn AI 2
Extra Box 2 5 Persson Jan-Olov 13 3 Magnusson Göran 14B 7 Näslund Agneta K AI 3
Johansson Jan-Olof 2 8 Persson Jan-Olov 13 4     14B 8 Bucht Mats AI 4
Andersson Sven-Åke 2 9     13 5 Åhlund Thomas 14B 9 Karlsson Rune AI 5
Lindström Jan 2 10 Skoglund Rikard N 13 6 Wikste'n Madelene 14B 10 Extra Box   AI 6
Extra Box 2 11 Skoglund Rikard N 13 7     !4B 11 Bergh Robert AI 7
Grönlund Bertil 2 12 Persson Jan-Olov 13 8 Nordin Göran P 15   Bergh Robert AI 8
    2 13     13 9 Nordin Göran P 15   Rosengren Jessica AI 9
Hagman Jan 2 14     13 10 Sandström Erica 15   Bergh Robert AI 10
Hagman Jan 2 15     13 11 Öhman Rolf 18   Hjerpe Per Eric AI 11
Tegström Robert 2 16     13 12 Berglund Lars 18   Bergh Robert AI 12
Andersson Gustav 2 17 Häggström Kennet 13 13 Berglund Lars 18   Bergh Hans AI 13
Rehnmark Sören 2 18 Häggström Kennet 13 14 Berggren Håkan 19   Lundström Thomas AI 14
Rehn Ulrika 4   Åkerman Fanny 14A 1 Berggren Håkan 19   Svensson Henrik AI 15
Eriksson Leif 4       14A 2 Moreau Thomas 19   Svensson Henrik AI 16
Åkerlund Martin 5   Hjalmarsson Bo 14A 3 Linderoth Per 23   Svensson Henrik AI 17
Åkerlund Martin 5   Hjelm Bo 14A 4 Thelin Kenneth 23   Svensson Henrik AI 18
Åkerlund Martin 5       14A 5 Gidlund Patrik 23   Svensson Henrik AI 19
Öberg Stieg 5   Ericsson Lars Åke 14A 6 Wågström P-E   24   Alse'n Olle AI 20
Jonsson Mats 6 1 Jonsson Erik 14A 7 Näslund Per Anders   25 1 Alse'n Olle AI 21
Djuse Martin P 6 2 Röste Stig Jarle 14A 8 Näslund Per Anders 25 2     AI 22
Forsner Caroline 6 3 Röste Stig Jarle 14A 9 Näslund Per Anders 25 3 Borg Roger AI 23
Eriksson Peter 6 4 Lindgren Jessica 14A 10 Karlsson Laila 25 4 Philström Markus AI 24
Eriksson Peter 6 5     14A 11 Holmgren Marine 25 5 Karlsson Jonas AI 25
Strömberg Krister 6 6 Henriksson Anders 14A 12 Ländin Pär 25 6 Johansen Monnar AI 26
Strömberg Krister 6 7 Henriksson Anders 14A 13     25 7 Lundbäck Johan AI 27
Sundström Lena 7   Nordqvist Catarina 14A 14 Ravelius Ingvar 25 8 Johansson Bertil AI 28
Strandlund Anders 7       14A 15 Månsson Christian 25 9 Extra Box   AI 29
Melander Micael 8   Norrgård Tia 14A 16 Swedin Hans 25 10 Holmsten Arne AI 30
Lundgren Elisabeth 8   Sjölund Roger 14A 17 Eriksson fredrik 25 11        
Osterling Susanne 12   Gällerstedt Mats 14A 18 Johansson Stefan 25 12        
Osterling Susanne 12   Olofsson Gunnar 14A 19 Grönlund Bror 25 13        
Sedin Per 12   Melin Lena 14B 1 Persson Björn   25 14        
Håkansson Ulrica 12   Tuomi Jussi 14B 2                
Håkansson Ulrica 12       14B 3                
Norby Kenth 12   Sandström Jonas 14B 4                

 

MOD_MH_FADECFC_READON

Geologiska mätningar längs träningsvägen på torsdag

På torsdag förmiddag kan det bli störningar längs träningsvägarna då personal från Uppsala Seismologiska Universitet utför geologiska mätningar.

Arbetet startar torsdag morgon och beräknas vara klart vid lunchtid.

Var vaksam på att det är en arbetsbil ute längs träningsvägarna.

MOD_MH_FADECFC_READON

Grattis till vinnarna vecka 33-34

 

   4Rite on Pepsi                             140811-2       4    / 1646          1 14,4        22.000             128Andersson Peter M  (Söderström Maria)a

 

    

 

   1Pinfish                                        140811-6       1    / 2148          1 18,6        15.000             135Osterling Susanne H  (Näsman Åsa)a

 

    

 

   3Apollonia                                   140811-7       3    / 1646          1 15,0     15.000                   18Savin Marcus

 

    

 

 

 

   1Saxo Holmsminde (DK)     E      140812-8       1    / 2140          1 13,9a    100.000              82Osterling Susanne H  (Savin Marcus)

 

 

 

    

 

   2Ålia Rännil                           Sk    140816-10     2    / 2140          1 32,6        15.000               32Osterling Susanne H  (Rudsten Anna)a

 

 

 

    

 

   6Origami                                 U      140819-3       6  / 2140n          1 16,4a      40.000             152Nimczyk Michael  (Rehn Ulrika)a

 

10Järbo Harry                          U      140819-5       10/ 2140n         1 25,5a      40.000             165       Le Beller Tony  (Nilsson Hilbert)a

 

MOD_MH_FADECFC_READON

Grattis till vinnarna vecka 33-34

 

   4Rite on Pepsi                             140811-2       4    / 1646          1 14,4        22.000             128Andersson Peter M  (Söderström Maria)a

 

    

 

   1Pinfish                                        140811-6       1    / 2148          1 18,6        15.000             135Osterling Susanne H  (Näsman Åsa)a

 

    

 

   3Apollonia                                   140811-7       3    / 1646          1 15,0     15.000                   18Savin Marcus

 

    

 

 

 

   1Saxo Holmsminde (DK)     E      140812-8       1    / 2140          1 13,9a    100.000              82Osterling Susanne H  (Savin Marcus)

 

 

 

    

 

   2Ålia Rännil                           Sk    140816-10     2    / 2140          1 32,6        15.000               32Osterling Susanne H  (Rudsten Anna)a

 

 

 

    

 

   6Origami                                 U      140819-3       6  / 2140n          1 16,4a      40.000             152Nimczyk Michael  (Rehn Ulrika)a

 

10Järbo Harry                          U      140819-5       10/ 2140n         1 25,5a      40.000             165       Le Beller Tony  (Nilsson Hilbert)a

 

MOD_MH_FADECFC_READON

Kontakt

Solängets Travsällskap
Travbanan
894 35 Själevad

Travbanechef, Marknad och konferenser
Ivan Hellström, 0660-37 65 93, 070-761 73 02
Den här e-postadressen skyddas mot spambots. Du måste tillåta JavaScript för att se den.

 

Kansli och service till aktiva
Tommy Andersson, 070-693 59 47
Den här e-postadressen skyddas mot spambots. Du måste tillåta JavaScript för att se den.

 

Ekonomi
Lars Lindberg, 070-665 79 25
Den här e-postadressen skyddas mot spambots. Du måste tillåta JavaScript för att se den.

 

Anläggningsansvarig
Staffan Osterling, 070-334 73 02
Den här e-postadressen skyddas mot spambots. Du måste tillåta JavaScript för att se den.

 

Hästägaransvarig
Monica Lindmark, 0730-98 68 07
Den här e-postadressen skyddas mot spambots. Du måste tillåta JavaScript för att se den.

 

Travskola/ungdom
Katarina Byström, 073-849 34 36
Den här e-postadressen skyddas mot spambots. Du måste tillåta JavaScript för att se den.

 

Ordförande
Jan Nyman, 070-216 09 85
Den här e-postadressen skyddas mot spambots. Du måste tillåta JavaScript för att se den.

Vaktmästare Åke Bergkvist 070-521 95 26
Anläggning VTG genom HP Maskin, Håkan Persson 070-631 19 21

Sekretariatet: 0660 - 37 65 05
Telefontid: Måndag till torsdag, 9:00-12:00.
Telefax: 0660 - 37 81 00
Vaktmästare/Telefonsvarare: 0660 - 37 67 55
Vaktmästare Akuta problem med: (Vatten/Avlopp, El, Fläkt/värme)
Kenneth Thelin, 070-515 79 81
Restaurang/Solängskrogen: 0660 - 592 22
Inskrivning: 0660 - 37 88 95
Banveterinär: Annika Larsson/Eldeklint, 070-542 95 39
Anmälningar: 070-666 09 21, 0660-37 65 94
Evidensia Hästklinik: Umeå 090-223 30, boka Solänget
- faxnr: 0660 - 37 67 97